Maciej Bartoszek o młodzieży Korony Kielce: Musimy pilnować, żeby nie pogłupieli
18.07.2020

Korona Kielce ostatecznie nie zdołała utrzymać się w ekstraklasie. Pod koniec rozgrywek pojawiła się jednak iskierka nadziei dla kibiców.

W ostatnim meczu rozgrywek Korona zwyciężyła z zespołem ŁKS-u Łódź w stosunku 2:0. Trener Maciej Bartoszek dał szansę wielu młodym zawodnikom. Część z nich miała swój udział w niedawnym mistrzostwie Polski juniorów. Szkoleniowiec wypowiedział się o młodzieży podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Maciej Bartoszek:

Gratuluję Iwo występu i bramki. Gratulacje należą się również Danielowi Szelągowskiemu, bo z każdym meczem rozkręca się coraz bardziej. Cieszę się, że postawiłem na tego chłopaka i fajnie się rozwija. Uważam, że w ostatnim czasie młodzież bardzo się podniosła i ta praca przynosi efekty. Musimy natomiast ich nieco studzić, żeby nam nie pogłupieli. Przed nimi jeszcze długa droga.

Młodzież wróci do ekstraklasy?

Wiele wskazuje na to, że obecny trener pozostanie w Kielcach. Należy spodziewać się, że klub opuści kilkunastu zawodników. W przyszłym sezonie w 1. lidze zespół powinien być oparty o uzdolnioną młodzież.