Wciąż niejasna przyszłość Williana. Piłkarz czeka na propozycję ze strony Chelsea
19.07.2020

Cały czas nie wiemy, gdzie w przyszłym sezonie będzie występować Willian. Piłkarz w rozmowie z angielskimi mediami zakomunikował, że wciąż czeka na konkretny ruch ze strony Chelsea.

Brazylijczykowi kontrakt z ekipą Franka Lamparda wygasa wraz z końcem sierpnia. Prawoskrzydłowy występuje na Stamford Bridge od 2013 roku.

Problemem długość umowy

Nie jest tajemnicą, że Willian chciałby podpisać z obecnym pracodawcą nową, trzyletnią umowę. Chelsea jednak preferuje parafowanie dwuletniego kontraktu. To właśnie ta kwestia jest największym problemem podczas negocjacji. Jak podaje choćby “Daily Express”, Brazylijczyk stwierdził, że byłby gotów podpisać kontrakt z “The Blues” nawet jutro, gdyby tylko otrzymał trzyletnią umowę.

Jeden z liderów Chelsea

Patrząc na statystyki Williana z obecnego sezonu, nie można się dziwić, że Frank Lampard chciałby pozostania piłkarza na Stamford Bridge. Brazylijczyk w 45. meczach strzelił 11. bramek i zaliczył 9. asyst. Jest obok Christiana Pulisicia oraz Oliviera Girouda najjaśniejszą postacią Chelsea w ofensywie po wznowieniu rozgrywek.