Porażka mistrza Polski. Pogoń Szczecin pokonała Legię Warszawa

19.07.2020

W jednym z niedzielnych meczów kibice byli świadkami zaskakującego rezultatu. Mistrz Polski zakończył sezon ligowy porażką.

Pogoń Szczecin zwyciężyła z Legią Warszawa 2:1. Aleksandar Vuković postanowił rotować składem, wskutek czego lepsi okazali się Szczecinianie. Kosta Runjaic skorzystał ze swoich podstawowych piłkarzy, natomiast w barwach Legionistów od pierwszej minuty zagrali młodzi Ariel Mosór, Radosław Cielemęcki, Szymon Włodarczyk oraz Maciej Rosołek.

Młodzież Legii zawiodła

Pierwszego gola  w 38. minucie zdobył Maciej Listkowski. Przy trafieniu wychowanka Pogoni asystował Austriak Benedikt Zech. Wynik w 82. minucie podwyższył Adam Frączczak po podaniu młodego Kacpra Smolińskiego. Jedyną bramkę dla Legii w swoim debiucie zdobył Damian Warchoł. Dzięki zwycięstwu Portowcy zajęli 7. miejsce w tabeli końcowej rozgrywek.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)

0:1 Maciej Listkowski 38′

0:2 Adam Frączczak 82′

1:2 Damian Warchoł 90′

Legia: Cierzniak, Stolarski, Mosór (Remy 63′), Astiz, Rocha, Cholewiak, Wieteska, Slisz, Cielemęcki (Grudziński 80′), Rosołek, Włodarczyk (Warchoł 63′)

Pogoń: Stipica, Zech, Triantafyllopoulos, Malec, Matynia, Listkowski, Drygas (Dąbrowski 65′), Podstawski, 25. Paweł Cibicki (Żurawski 69′), Kowalczyk (Smoliński 75′), Frączczak