Lechia Gdańsk zwycięża ze Śląskiem Wrocław. Zadecydował gol samobójczy

19.07.2020

W kolejce kończącej sezon ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Śląsk Wrocław. O wyniku zadecydował gol samobójczy.

Wynik zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść podopiecznych Piotra Stokowca. Finaliści Pucharu Polski zajęli ostatecznie 4. miejsce w ligowej tabeli ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Vitezslava Lavickę został ulokowany na 5. miejscu.

Zadecydował samobój

Wynik spotkania w 17. minucie otworzył Omran Haydary po podaniu Patryka Lipskiego. Śląsk zdołał wyrównać już 2 minuty później za sprawą Krzysztofa Mączyńskiego, który wykorzystał asystę Adriana Łyszczarza. O rezultacie tej rywalizacji zadecydowało trafienie samobójcze. W 56. minucie Mark Tamas skierował piłkę głową do bramki Matusa Putnocky’ego.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

0:1 Omran Haydardy 17′

1:1 Krzysztof Mączyński 19′

1:2 Mark Tamas (gol samobójczy) 56′

Śląsk: Putnocky, Celeban, Puerto, Tamas, Stiglec, Scalet (Szpakowski 79′), Mączyński (Bergier 82′), Łabojko, Łyszczarz (Samiec-Talar 62′), Marković, Exposito

Lechia: Alomerović, Żuk (Dymerski 90′), Nalepa, Maloca, Udovicić, Mihalík, Makowski, Kryeziu, Lipski (Paixao 74′), Haydary (Ze Gomes 61′), Zwoliński