AS Roma remisuje z Interem Mediolan. Antonio Conte stracił szansę na Scudetto?

19.07.2020

W najciekawiej zapowiadającym się weekendowym meczu Serie A, AS Roma niespodziewanie zremisowała z Interem Mediolan

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. To drużyna Antonio Conte była zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Remis oznacza dla Nerazzurrich, że szanse na tytuł mistrza Włoch w tym sezonie znacznie zmalały. Prowadzący w tabeli Juventus ma 5 punktów przewagi i 1 mecz zaległy. W poniedziałek w meczu na szczycie podopieczni Maurizio Sarriego podejmą na własnym stadionie Lazio Rzym.

Wyrównanie w końcówce

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Stefan de Vrij, który trafił głową do siatki Romy po dośrodkowaniu Alexisa Sancheza. W doliczonym czasie pierwszej połowy precyzyjnym strzałem popisał się Leonardo Spinazzola i w ten sposób wyrównał wynik, asystował Edin Dzeko. W 57. minucie gola po składnej akcji podopiecznych Paulo Fonseki zdobył Henrikh Mkhitaryan, 2. raz dogrywał Bośniak. Wynik meczu na 2:2 ustalił Romelu Lukaku, który wykorzystał rzut karny na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

AS Roma – Inter Mediolan 2:2 (1:1)

0:1 Stefan de Vrij 15′

1:1 Leonardo Spinazzola 45+1′

2:1 Henrikh Mkhitaryan 57′

2:2 Romelu Lukaku (rzut karny) 87′

Roma: Lopez, Mancini, Ibanez (Smalling 74′), Kolarov, Peres, Veretout, Diawara (Cristante 69′), Spinazzola, Pellegrini (Perotti 83′), Mkhitaryan (Perez 83′), Dzeko

Inter: Handanović, Skriniar, de Vrij, Bastoni (D’Ambrosio 82′), Candreva (Moses 67′), Gagliardini (Eriksen 69′), Barella, Brozović, Young (Biraghi 67′), Sanchez, Martinez (Lukaku 67′)