Złota Piłka w 2020 roku nie zostanie przyznana!
20.07.2020

Jak poinformował na swojej stronie internetowej “France Football”, Złota Piłka za rok 2020 nie zostanie przyznana. Powodem jest wyjątkowa sytuacja, w jakiej w bieżącym roku znalazł się futbol.

Odwołanie plebiscytu może zaboleć zwłaszcza polskich kibiców. Jednym z faworytów tegorocznej edycji były bowiem Robert Lewandowski.

Plebiscyt odwołany po raz pierwszy w historii

Nagroda przyznawana jest od 1956 roku. Od tamtego czasu nie zdarzyło się, aby wyróżnienie nie zostało przyznane któremuś z piłkarzy. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, głównym powodem odwołania ceremonii jest pandemia koronawirusa, która mocno wpłynęła na przebieg piłkarskich rozgrywek w 2020 roku.

W wyjątkowych okolicznościach należy wprowadzić wyjątkowe przepisy. Po raz pierwszy w swojej historii, która rozpoczęła się w 1956 roku, Złota Piłka nie zostanie przyznana. Powodem jest brak uczciwych warunków. Jednym radykalnie przerwano sezon, innym nie. Dwa miesiące obserwacji to zdecydowanie za mało. Później wszystko odbywało się już w innych warunkach lub formatach.

Lewandowski jednym z faworytów

Polscy kibice liczyli na wysokie miejsce Roberta Lewandowskiego. Polak imponuje niesamowitą formą. Wraz z Bayernem zdobył już mistrzostwo oraz Puchar Niemiec. W sierpniu ma szansę na triumf w Lidze Mistrzów, co znacząco mogło przybliżyć go do ogromnego sukcesu w plebiscycie. Niestety, Lewandowski na ewentualne zdobycie Złotej Piłki musi poczekać przynajmniej rok.