Flamengo sięgnie po znanego trenera? Przymierzany Rafael Benitez
20.07.2020

Znany trener może objąć brazylijską drużynę. Czy Hiszpan zdecyduje się na zdecydowanie mniejsze pieniądze w stosunku do tych, które zarabia obecnie?

Przed kilkoma dniami ogłoszono, że zespołu Flamengo nie będzie dłużej prowadził Jorge Jesus. Dotychczasowy trener postanowił powrócić do Benfiki Lizbona. Władze utytułowanego klubu sondują możliwe opcje na rynku szkoleniowców. Mogą sięgnąć po inne dobrze znane nazwisko w Europie.

Sięgną po Beniteza?

Do ławki drużyny z Rio de Janeiro przymierzany jest Rafael Benitez. Informację podał włoski dziennikarz, Nicolo Schira. Hiszpański trener od roku prowadzi chiński Dalian Pro FC, natomiast spekuluje się o jego odejściu. Wcześniej media spekulowały o możliwym powrocie Beniteza do Newcastle United, którego nowi właściciele mają bardzo wysokie aspiracje.

Bogate CV

60-latek w przeszłości był menadżerem takich klubów, jak między innymi Real Madryt, Liverpool, Chelsea, Inter Mediolan, czy Napoli. Klub z Chin poprowadził dotychczas w 17 spotkaniach, w których zanotował bilans 7 zwycięstw, 3 remisów i 7 porażek.