Oficjalnie: Igor Angulo zawodnikiem FC Goa

22.07.2020

Były napastnik Górnika Zabrze – Igor Angulo został nowym zawodnikiem drużyny mistrza Indii – FC Goa. Podpisał jednoroczny kontrakt. 

O odejściu Hiszpana zabrzański klub poinformował wcześniej. Jednak dzisiaj oficjalnie poznaliśmy nowy zespół byłego króla strzelców Ekstraklasy.

Uznany na polskich boiskach

Kibice Górnika Zabrze z pewnością będą wspominać popisy 36-latka. Przez cztery sezony jakie spędził w barwach „Górników” wystąpił w 154 spotkaniach, w których zdobył 88 bramek i zaliczył 21 asyst. W żadnym innym klubie nie mógł pochwalić się tak dobrymi statystykami. W kampanii 2018/2019 został królem strzelców, notując na swoim koncie 24 trafienia. Nie jest to jedyne wyróżnienie na polskich boiskach, ponieważ na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2016/2017  także zwyciężył w tej kategorii. Niewątpliwie był jednym z najlepszych zawodników Górnika w okresie, kiedy przebywał w zespole.

Nowy klub

Igor Angulo został nowym zawodnikiem indyjskiego klubu – FC Goa. Co ciekawe jest to aktualny mistrz tego kraju. 36-latek będzie szóstym piłkarzem z zagranicy w barwach zespołu. Trenerem drużyny jest Clifford Miranda.