Oficjalnie: Przemysław Płacheta zawodnikiem Norwich City
22.07.2020

Ostatnie doniesienia stały się faktem, Przemysław Płacheta został nowym zawodnikiem drużyny “Kanarków”. O transferze poinformowała już oficjalna strona internetowa klubu. 

W Polsce o możliwym transferze i szczegółach kilka dni temu informował Krzysztof Stanowski na swoim portalu na Twitterze. Na oficjalne potwierdzenie nie musieliśmy czekać zbyt długo.

Transfer

Jak napisał na swoim profilu na Twitterze Krzysztof Stanowski, Norwich City zapłaci za polskiego skrzydłowego około 3 miliony euro. Natomiast z oficjalnego komunikatu możemy dowiedzieć się, że Płacheta związał się umową z klubem, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku. Jest to pierwszy transfer “Kanarków” przed następnym sezonem. Z kolei Śląsk Wrocław pozyskał już Mateusza Praszelika mogącego grać w dalszym ciągu w roli młodzieżowca.

Brak utrzymania

Norwich City z hukiem żegna się z elitarnymi rozgrywkami Premier League. Jednak włodarze klubu już planują kadrę na następny sezon, czego dowodem jest zakup Przemysława Płachety. “Kanarki” z pewnością nie utrzymają obecnego składu, więc ciężko przypuszczać, kto będzie rywalem do składu młodego Polaka.