Arsenal FC z planem “B”. Na celowniku Danilo Pereira
22.07.2020

Od dłuższego czasu z przejściem do drużyny “Kanonierów” łączy się Thomasa Parteya. Jednak jak informuje “Evening Standard” włodarze Arsenalu w przypadku niepowodzenia transferu, skierują swoje zainteresowanie na piłkarza FC Porto – Danilo Pereirę. 

W ostatnich tygodniach wiele uwagi w kontekście nowych nabytków transferowych Arsenalu poświęca się Thomasowi Parteyowi. Jednak szanse na Ghańczyka maleją, ponieważ wydaje się wielce prawdopodobne, że zawodnik przedłuży kontrakt z drużyną “Los Colchoneros”.

Zmiana kierunku

Z tego powodu szefostwo Arsenalu miałoby szukać alternatywy, którym określono Danilo Pereirę. 28-latek to piłkarz o walorach defensywnych. Przez większość kariery przebywał w drużynie FC Porto, występując jak do tej pory w 197 spotkaniach w barwach tego zespołu. Zdobył w nich dziewiętnaście bramek oraz zanotował osiem asyst. Wraz z klubem został dwukrotnie mistrzem Portugalii. Ponadto ma na swoim koncie występy w reprezentacji Portugalii, z którą wygrał Mistrzostwo Europy w 2016 roku, ale także pierwszą edycję Ligi Narodów.

Potrzebne wzmocnienia

“Kanonierzy” nie mogą uznać obecnego sezonu do udanych. Na ten moment Arsenal zajmuje dziesiąte miejsce w Premier League. Nastroje kibiców mogą poprawić się po zwycięstwie w finale FA Cup, w którym zmierzą się z Chelsea. Jednak zespół i tak potrzebuje znaczących wzmocnień, aby nawiązać walkę o Ligę Mistrzów.