Poszukiwany napastnik. Dani Alibec łączony z Legią Warszawa
22.07.2020

Priorytetem dla władz mistrza Polski pozostaje sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika. W kontekście transferu wymieniane jest kolejne nazwisko.

Z drużyny Legii Warszawa prawdopodobnie odejdzie Jose Kante. Do dyspozycji Aleksandara Vukovicia pozostaną Tomas Pekhart i Maciej Rosołek, Vamara Sanogo jest poważnie kontuzjowany.

Prezes potwierdza

W ostatnich tygodniach w medialnych spekulacjach przewinęło się wiele nazwisk łączonych z Legią. Przymierzani byli Mario Gavranović i Harlem Gnohere. Prezes Dariusz Mioduski potwierdził, że w kręgu zainteresowań pozostaje Dani Alibec z Astry Giurgiu. Stołeczny klub miał złożyć za niego ofertę w wysokości 1 mln euro, natomiast kolejne 150 tys. Legioniści mieliby wypłacić jeżeli Rumun zdobyłby 15 bramek w sezonie.

Przeszłość w Interze

Według tamtejszych mediów, Alibec ma na stole ofertę również z Dinama Bukareszt. Jego umowa z Astrą zakończy się 30 czerwca 2021 roku. 29-latek w ostatnim okresie zagrał w 19 meczach ligowych, w których odnotował bilans 10 bramek i 9 asyst. Swego czasu zanotował 2 występy na poziomie Serie A w barwach Interu Mediolan. W reprezentacji Rumunii wystąpił w 10 meczach, w których strzelił 1 gola. Serwis “Transfermarkt.de” wycenia jego usługi na kwotę 1,4 mln euro.