Kamil Grosicki zagra w Premier League. Awans West Bromwich Albion
22.07.2020

Kolejny Polak będzie występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Jego zespół zapewnił sobie promocję rzutem na taśmę.

W środę odbyła się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego w angielskiej Championship. Bezpośredni awans zapewnił sobie West Bromwich Albion. Rywalizacja z Queens Park Rangers zakończyła się rezultatem 2:2.

Remis na koniec

Pierwszą bramkę w meczu zdobył dla QPR Ryan Manning w 34. minucie. Jeszcze przed przerwą podopieczni Slavena Bilicia zdołali wyrównać stan gry za sprawą Grady’ego Diangany. Chwilę po wznowieniu gry, w 49. minucie gola dla WBA strzelił Callum Robinson. Wynik na 2:2 w 61. minucie ustalił Eberechi Eze. Kamil Grosicki pojawił się na murawie na ostatnie 10 minut, zastąpił Matheusa Pereirę.

Poznaliśmy rozstrzygnięcia

Wcześniej promocję do angielskiej elity zapewniło sobie Leeds United prowadzone przez Marcelo Bielsę. W tegorocznych play-offach udział wezmą zespoły z miejsc 3-6, czyli kolejno Brentford FC, Fulham FC, Cardiff City oraz Swansea City. Zdegradowane zostały drużyny Charlton Athletic, Wigan Athletic, a także Hull City.