Polskie derby Genui. Filip Jagiełło zanotował asystę [WIDEO]

23.07.2020

W środowym meczu pomiędzy Sampdorią Genua, a drużyną Genoa CFC, wystąpiło trzech polskich reprezentantów.

Rywalizacja derbowa zakończyła się zaskakującym zwycięstwem Rossoblu w stosunku 2:1. Filip Jagiełło został zmieniony w 80. minucie, wcześniej zanotował asystę przy trafieniu Duńczyka Lukasa Leragera. Były piłkarz Zagłębia Lubin wystąpił w podstawowym składzie pierwszy raz od stycznia. W barwach Sampdorii pełne 90. minut rozegrali Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński, który w doliczonym czasie pierwszej połowy został ukarany żółtą kartką.

Starcie Polaków

Wynik w 22. minucie otworzył Domenico Criscito, który pewnie wykorzystał jedenastkę. 10 minut później napastnik Manolo Gabbiadini wyrównał stan rywalizacji. W 72. minucie Jagiełło wygrał starcie z Bereszyńskim, po czym dograł do Leragera, który strzałem zza pola karnego ustalił wynik spotkania.

Sampdoria Genua – Genoa CFC 1:2 (1:1)

0:1 Domenico Criscito (rzut karny) 22′

1:1 Manolo Gabbiadini 32′

1:2 Lukas Lerager 72′