Chelsea poszukuje wzmocnień w defensywie. Jose Maria Gimenez jednym z kandydatów
23.07.2020

Gołym okiem widać, że najgorszą formacją w ekipie Chelsea jest defensywa. Frank Lampard zamierza jak najszybciej wzmocnić linię obrony. W angielskich mediach pojawiło się nazwisko kolejnego kandydata, który mógłby zasilić szeregi “The Blues”. 

Według “The Telegraph”, na Stamford Bridge może trafić Jose Maria Gimenez. Stoper Atletico Madryt ma jednak wpisaną w kontrakt dosyć wysoką klauzę odejścia.

Sezon naznaczony kontuzjami

Urugwajczyk rozegrał w niedawno zakończonym sezonie LaLigi jedynie 21. spotkań. Spowodowane było to urazami, które nękały piłkarza. Gimenez spędził łącznie około trzech miesięcy na leczeniu kontuzji mięśniowych. Atletico Madryt jest pierwszym europejskim klubem 25-latka. Do stolicy Hiszpanii trafił w 2013 roku. Jego obecna umowa wygasa dopiero za trzy lata. Wpisana jest w nią klauzula odejścia w wysokości 109 milionów funtów.

Fatalna gra w defensywie

Chelsea koniecznie potrzebuje wzmocnić linię defensywy. Piłkarze Franka Lamparda tracą w tym sezonie mnóstwo bramek, czego dobitnym przykładem był wczorajszy mecz z Liverpoolem, przegrany przez “The Blues” 3:5.