Barcelona szuka wzmocnień w defensywie. „Duma Katalonii” zamierza ściągnąć Pau Torresa

23.07.2020

Jednym z najbardziej rozchwytywanych hiszpańskich piłkarzy jest w ostatnim czasie Pau Torres. Młody stoper Villarrealu znalazł się na celowniku Barcelony.

Informację o zainteresowaniu ze strony „Dumy Katalonii” podał Gerard Romero z „RAC1”. Portal „Transfermarkt” wycenia zawodnika na 30 milionów euro.

Świetny sezon

Pau Torres był zewsząd chwalony za niedawno zakończoną ligową kampanię. Hiszpan rozegrał w niej 34. spotkania. Zdobył w nich dwie bramki oraz zaliczył asystę. Dobre występy w klubie zostały docenione przez byłego już selekcjonera reprezentacji Hiszpanii, Roberta Moreno. Piłkarz zdobył nawet gola w jedynym dotychczas występie w narodowych barwach. Było to w listopadzie ubiegłego roku w spotkaniu z Maltą (7:0).

Potrzebne wzmocnienia w defensywie

Środek obrony jest jedną z najbardziej problematycznych pozycji w drużynie Barcelony. Poza duetem Gerard Pique – Clement Lenglet ciężko znaleźć piłkarza, dającego stuprocentową pewność gry. Samuel Umtiti oraz Jean-Clair Todibo bardzo często łapią bowiem kontuzje. Drugi z wymienionych piłkarzy jest zresztą bardzo blisko opuszczenia klubu. Do kadry dorosłego zespołu został wprowadzony Ronald Araujo, lecz brakuje mu odpowiedniego doświadczenia w grze na tak wysokim poziomie.