Problemy Sevilli z obsadą lewej strony defensywy. Klub z Andaluzji pozyska Marcosa Alonso?
23.07.2020

Z bardzo dobrej strony w minionym sezonie LaLigi prezentował się Sergio Reguilon. Sevilla nie może jednak liczyć na ponowne wypożyczenie piłkarza do swojej ekipy. Włodarze klubu z Andaluzji muszą więc szukać innych opcji, jeśli chodzi o wzmocnienie lewej defensywy. 

Według “Mundo Deportivo” zawodnikiem, który może trafić na Ramon Sanchez Pizjuan, jest Marcos Alonso. Lewy obrońca Chelsea nie ma zbyt mocnej pozycji w londyńskim klubie.

Udany rok Reguilona

W sezonie 2019/20 Sevilla była spokojna o obsadę lewej strony defensywy. Pewną pozycję w drużynie miał wypożyczony z Realu Madryt Sergio Reguilon. Piłkarz rozegrał łącznie 31. spotkań w rozgrywkach LaLigi. Teraz jednak Hiszpan wrócił do macierzystej drużyny, zostawiając Sevillę z dużą wyrwą. Obecnie jedynym zawodnikiem występującym nominalnie na lewej defensywie jest Sergio Escudero.

Ściągną Alonso?

Jak podaje “Mundo Deportivo”, jedną z opcji do zastąpienia Reguilona jest Marcos Alonso. 29-letni piłkarz jest na wylocie z Chelsea, gdzie nie spełnia oczekiwań menedżera Franka Lamparda. Hiszpański defensor raczej nie kosztowałby dużych pieniędzy, a i klub ze Stamford Bridge nie będzie rozbił przeszkód piłkarzowi w znalezieniu nowego pracodawcy.