Debiutancki gol Jarosława Niezgody. Remis Portland Timbers [WIDEO]
24.07.2020

W meczu, który odbył się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego, Polak zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach klubu z Major Soccer League.

Zespół Los Angeles FC podejmował w roli gospodarza piłkarzy Portland Timbers. Rywalizacja zakończyła się rezultatem 2:2. Jarosław Niezgoda pierwszy raz wpisał się na listę strzelców w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie pierwszy raz wystąpił od początku meczu, natomiast został zmieniony w 58.minucie. Niezgoda otworzył wynik spotkania. W 7. minucie wykorzystał zagranie od Sebastiana Blanco i pewnie wykończył akcję. Rywale odrobili stratę jeszcze przed przerwą za sprawą Bradleya Wrighta-Phillipsa. W 40. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mark Kaye. Rezultat na 2:2 w 81. minucie ustalił Jeremy Ebobisse.

Trudne początki

25-latek do Portland trafił w styczniu z Legii Warszawa, zapłacono za niego kwotę 3,6 mln euro. Od tego czasu wystąpił w 3 meczach turnieju MLS is Back. Jego obecny kontrakt obowiązuje do końca 2023 roku.

Los Angeles FC – Portland Timbers 2:2 (2:1)

0:1 Jarosław Niezgoda 7′

1:1 Bradley Wright-Phillips 36′

2:1 Mark Kaye 40′

2:2 Jeremy Ebobisse 81′