Milan sprowadzi dwóch piłkarzy z LaLigi? Emerson oraz Marc Roca w kręgu zainteresowań klubu z Mediolanu
25.07.2020

Pomimo świetnej formy, jaką imponuje Milan po wznowieniu rozgrywek Serie A, włodarze klubu myślą o wzmocnieniach przed kolejnym sezonem. “Rossoneri” chcieliby sprowadzić dwóch piłkarzy z ligi hiszpańskiej.

Według Antonio Vitiello z “MilanNews”, na celowniku klubu z Mediolanu znaleźli się Marc Roca oraz Emerson. Znacznie trudniejsze wydaje się pozyskanie drugiego z wymienionych piłkarzy.

Barcelona sprzeda defensora?

Emerson to prawy obrońca, który został wysłany do Betisu na dwuletnie wypożyczenie, aby zdobyć niezbędne doświadczenie. Ciężko zatem przypuszczać, że Barcelona zdecyduje się na sprzedaż piłkarza. Trzeba też jednak pamiętać, że “Duma Katalonii” potrzebuje funduszy. Klub mocno ucierpiał pod względem finansowym podczas pandemii koronawirusa.

Łatwiej z Espanyolem

Dużo prostsze negocjacje czekałyby Milan z Espanyolem. Klub z hukiem spadł z LaLigi i nie będzie w stanie utrzymać swoich najlepszych piłkarzy. Cena za czołowych zawodników nie powinna być specjalnie wygórowana. Marc Roca to 23-letni defensywny pomocnik. Jest wyceniany przez portal “Transfermarkt” na 16 milionów euro.