FC Crotone z awansem do Serie A. Wygrało spotkanie z AS Livorno Calcio
25.07.2020

Poznaliśmy drugiego beniaminka przyszłej edycji Seria A. Po zespole Benevento Calcio następną drużyną z awansem do wyższej ligi zostało FC Crotone. 

Drużyna z Crotone powróci do najwyższej klasie rozgrywkowej po dwóch latach nieobecności. Awans piłkarze zapewnili sobie po zwycięstwie na wyjeździe nad pewnym już spadku zespołem AS Livorno Calcio.

Tabela

FC Crotone zajmuje drugą pozycję w Serie B, lecz strata do lidera Benevento Calcio wynosi aż osiemnaście punktów. Jednak dla drużyny Giovanniego Stroppy z pewnością liczy się tylko awans. Najlepszym strzelcem klubu w tym sezonie jest nigeryjski napastnik Nimy, który zdobył 20 bramek oraz zanotował 4 asysty. Ten dorobek czyni go także liderem w statystyce bramek całej ligi oraz w punktacji kanadyjskiej.

Pozostało jedno miejsce

Znamy już dwóch beniaminków przyszłej edycji Serie A, więc brakuje tylko ostatniego zespołu, który uzupełni stawkę. Drużynę tę wyłonią baraże klubów z miejsc 3-8 z końcowej tabeli. Z kolei spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech zapewniły już sobie drużyny SPAL oraz Brescii.