Yaya Toure powrócił do Anglii. Trenuje w zespole z League Two
25.07.2020

Leyton Orient poinformowała na oficjalnej stronie internetowej klubu, że w treningach z zespołem uczestniczy Yaya Toure. Piłkarz od stycznia tego roku pozostaje wolnym zawodnikiem. 

Chyba nikt nie przypuszczał, że Iworyjczyk zdecyduje się na taki ruch. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy zawodnik zostanie piłkarzem “The O’s”. Na razie z pewnością wiemy o treningach piłkarza w zespole z czwartego poziomu rozgrywkowego w Anglii.

Legenda “The Citizens”

Yaya Toure przez lata popisywał się świetnymi zagraniami w barwach Manchesteru City, do którego trafił z FC Barcelony za 30 milionów euro. Dla drużyny “The Citizens” wystąpił w 316 spotkaniach, zdobywając 79 bramek oraz notując 50 asyst. Wraz z klubem trzykrotnie sięgał po tytuł dla zwycięzcy Premier League. Ponadto cztery razy z rzędu wybierano go najlepszym zawodnikiem Afryki. Z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej wygrał Puchar Narodów Afryki w 2015 roku. Środkowy pomocnik słynął z dobrego uderzenia, ale także potrafił stworzyć doskonałe okazje swoim partnerom z boiska.

Czwarta liga

Leyton Orient zajęło 17. pozycję w przedwcześnie zakończonej kampanii League Two. Klub w swojej historii spędził jeden sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej (1962/1963) – znanej ówcześnie jako First Division.