Górnik Łęczna w 1. lidze. Bezpośredni awans po wygranej z Legionovią
25.07.2020

Poznaliśmy rozstrzygnięcia na szczeblu 2. ligi. Sytuacja w końcowej tabeli była niepewna do ostatnich minut rywalizacji.

Bezpośredni awans do 1. ligi zapewnił sobie Górnik Łęczna. W sobotnim starciu w Legionowie piłkarze Kamila Kieresia pewnie pokonali drużynę Legionovii. W końcowym rozrachunku klub z Łęczny zajął 1. miejsce w 2-ligowej tabeli z dorobkiem 63 punktów. W ten sposób zdołali uniknąć udziału w barażach. Wskutek porażki Legionovia została zdegradowana o szczebel niżej.

Stanęli na wysokości zadania

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Aron Stasiak. Młody napastnik wpisał się na listę strzelców w 49. minucie. Wynik rywalizacji został ustalony w 66. minucie. Chwilę wcześniej sędzia podyktował jedenastkę na rzecz drużyny gości. Do rzutu karnego podszedł doświadczony Paweł Wojciechowski i trafił do siatki podwyższając wynik.

Legionovia Legionowo – Górnik Łęczna 0:2 (0:0)

0:1 Aron Stasiak 49′

0:2 Paweł Wojciechowski (rzut karny) 66′

Legionovia: Podleśny (Krzywański 84′), Kaczorowski, Zembrowski, Choroś, Weremko, Małek (Turkowski 74′), Koprowski (Sobota 86′), Koziara, Kluska, Trubeha (Lewandowski 74′), Podliński

Górnik: Kostrzewski, Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro, Goliński (Turek 90′), Cierpka (Tymosiak 90′), Stromecki, Wojciechowski, Stasiak (Lewandowski 85′), Śpiączka (Korczakowski 86′)