Sandro Wagner zmienia pracodawcę. „Boję się wracać do Chin”

25.07.2020

Niemiec ogłosił, że w najbliższym czasie zmieni pracodawcę. Jak się okazało, powód jest co najmniej niecodzienny.

W wywiadzie dla „Merkur.de”, Sandro Wagner stwierdził, że boi się wrócić do Chin i chce rozwiązać kontrakt. Władze Tianjin Teda przystały na jego stanowisko, wskutek czego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Po przerwaniu rozgrywek tamtejszej ligi napastnik postanowił wrócić do Monachium. Liga chińska została wznowiona w sobotę.

Sandro Wagner:

Spędziłem w Chinach wspaniałe 18 miesięcy i jestem wdzięczny za doświadczenie, które mogłem zdobyć. Teraz mam jednak w domu rodzinę z czwórką dzieci. W obecnych okolicznościach boję się jechać do Chin i zostawić ich tutaj. W życiu są ważniejsze rzeczy. To był zaszczyt świętować z wami wielkie zwycięstwa. Reprezentowanie tych barw było niezwykłym przeżyciem, którego nigdy nie zapomnę.

Powrót do Bundesligi?

32-latek trafił do chińskiego zespołu w styczniu 2019 roku z Bayernu Monachium, zapłacono za niego wówczas kwotę 5 mln euro. W sezonie 2019 Superligi wystąpił w 26 meczach, w których zdobył 12 bramek i zaliczył 2 asysty. Jego bilans w reprezentacji Niemiec to 5 goli w 8 spotkaniach. Wagner nie powinien mieć większego problemu klubu w swoim rodzimym kraju.