Artur Derbin nowym trenerem GKS-u Tychy

26.07.2020

Artur Derbin został nowym szkoleniowcem GKS-u Tychy. 43-latek podpisał roczny kontrakt. Informację podała oficjalna strona klubu.

Do tej pory funkcję tymczasowego trenera pełnił Tomasz Horwat. Prowadził on GKS Tychy w dziewięciu ostatnich ligowych spotkaniach. Horwat objął drużynę po zwolnieniu Ryszarda Komornickiego.

Obiecująca praca w GKS-ie Bełchatów

Derbin w swojej trenerskiej karierze prowadził drużyny Zagłębia Sosnowiec, Chojniczanki oraz Stomilu Olsztyn. W 2018 roku przejął obowiązki szkoleniowca w GKS-ie Bełchatów i wywalczył z nią awans do I ligi. 43- letni trener odszedł z Bełchatowa pod koniec maja tego roku.

„Szukaliśmy młodego, ambitnego trenera”

Wybór Artura Derbina na nowego szkoleniowca GKS-u Tychy opisuje na oficjalnej stronie internetowej klubu Leszek Bartnicki, prezes zarządu.

Szukaliśmy młodego, ambitnego trenera, dla którego sukces w postaci awansu z GKS Tychy może się stać przełomowym momentem kariery. Istotna była również znajomość realiów 1. ligi. Artur Derbin spełnia te kryteria. Z uwagą przyglądałem się jego pracy w Sosnowcu, Chojnicach i Bełchatowie. Stara się ciągle rozwijać, korzysta z nowinek technologicznych, pogłębia wiedzę przy okazji wizyt w zagranicznych klubach.