Marouane Fellaini z hat-trickiem [WIDEO]
26.07.2020

Trzy bramki zdobyte głową w osiem minut to z pewnością niemałe osiągniecie. Takiej sztuki dokonał Marouane Fellaini występujący w rozgrywkach Chinese Super League. 

Świetnie rozpoczął sezon reprezentant Belgii, który jest zawodnikiem SD Luneng. W niedzielnym starciu na wyjeździe przeciwko Dalian Professional były piłkarz Manchesteru United trzykrotnie trafił do siatki rywala. Drużyna Fellainiego wygrała 3:2.

Przygoda w Chinach

Belg trafił do chińskiego klubu w lutym 2019 roku, odchodząc z Manchesteru United za około 7 milionów euro. W poprzednim sezonie SD Luneng zajęło piątą lokatę w Chinese Super League. 32-latek rozegrał dla zespołu 35 spotkań, w których zdobył piętnaście bramek oraz zanotował pięć asyst. Nowe rozgrywki zaczął od świetnego występu, strzelając trzy gole po uderzeniu głową.

Tabela

Chińskie rozgrywki podzieliły zespoły na dwie grupy. Drużyna, w której występuje reprezentant Belgii trafiła do teoretycznie trudniejszej z nich. Jednak wspomniane zwycięstwo na wyjeździe z pewnością podbuduje zawodników na dalszą część zmagań.