Leighton Baines zakończył karierę. Rozegrał ostatnie spotkanie
26.07.2020

Oficjalny profil Evertonu na portalu Twitter potwierdził, że Leighton Baines ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. Piłkarze “The Toffees” przegrali na własnym stadionie z drużyną Bournemouth w ostatniej kolejce rozgrywek Premier League. 

35-latek pojawił się na murawie w 70. minucie spotkania w starciu z zespołem “Wisienek”. Teraz już wiemy, że były to ostatnie minuty na zawodnika na boisku w jego zawodowej karierze. Everton z tej okazji opublikował krótki filmik związany z samym piłkarzem.

Legenda “The Toffees”

Leighton Baines występował w Evertonie w latach 2007-2020, stając się w ostatnim czasie wizytówką i prawdziwą legendą klubu z Goodison Park. Do zespołu “The Toffees” trafił latem 2007 roku, odchodząc z Wigan Athletic za kwotę 7,5 miliona euro. Przez wiele sezonów słynął ze świetnej gry na lewej obronie. Doskonale wykonywał stałe fragmenty gry. W barwach klubu z Liverpoolu wystąpił w 420 spotkaniach, gromadząc 39 bramek i 67 asyst. Był także reprezentantem Anglii. Ma na swoim koncie 30 występów oraz jedno trafienie w koszulce dorosłej reprezentacji “Synów Albionu”.

Nieudany sezon Evertonu

“The Toffees” z pewnością nie zaliczą zakończonego sezonu do udanych. Zajęli odległe dwunaste miejsce w tabeli Premier League, dając się wyprzedzić m.in. ekipie Sheffield United czy Burnley.