Wymiana piłkarzy na linii Barcelona – Arsenal?

26.07.2020

Według informacji serwisu „Footmercato.net” toczą się rozmowy między Barceloną a Arsenalem w kontekście wymiany zawodników. 

Francuskie źródło informowało, że Barcelona zaoferowała wymianę Philippe Coutinho za Mattéo Guendouziego. Jednak „Duma Katalonii” oczekiwałaby także dodatkowej opłaty sięgającej nawet do 50 milionów euro. Takie rozwiązanie nie spodobało się podobno włodarzom Arsenalu. Istnieje także opcja, że Guendouzi opuści „Kanonierów” na rzecz hiszpańskiego klubu, lecz w drugą stronę powędruje Arturo Vidal i Ivan Rakitić. Na razie nie jest znane stanowisko szefostwa londyńskiego zespołu na temat tego pomysłu.

Rozczarowujące sezony

Zarówno kibice Barcelony jak i Arsenalu z pewnością nie są zadowoleni z wyników zakończonego sezonu ligowego. „Duma Katalonii” nie zdołała obronić trofeum. Z kolei „Kanonierzy” zajęli dopiero ósmą pozycję. Stąd też nic dziwnego, że oba zespoły będą szukać wzmocnień w nadchodzącym okienku transferowym. Jednak wymiana zawodników między klubami byłaby ruchem zaskakującym.

Ostatnia nadzieja

Barcelona swoją ostatnią szansę na polepszenie nastrojów wieszczy w Lidze Mistrzów. W sierpniu czeka ich rewanż z SSC Napoli. W pierwszym meczu był remis 1:1. Z kolei Mikel Arteta poprowadzi zespół w finale FA Cup, w którym „Kanonierzy” zmierzą się z innym klubem z Londynu – Chelsea.