Jagiellonia Białystok odpowiada Sebastianowi Rajalakso: Więcej nieprawdy, niż prawdy
27.07.2020

Białostocki klub postanowił odnieść się do słów i zarzutów swojego byłego piłkarza, o których wiele mówiło się w ostatnich dniach.

Przypomnijmy, że w kwietniu Sebastian Rajalakso udzielił wywiadu szwedzkiemu dziennikowi “Aftonbladet”, w którym wspominał czasy pobytu w Białymstoku. Piłkarz występował w Jagiellonii w rundzie wiosennej sezonu 2013/14.

Kontrowersyjny wywiad

Opowiedział między innymi o niekonwencjonalnych metodach treningowych i staraniach rozwiązania umowy. Jego zarzuty wobec klubu wzbudziły bardzo duże zainteresowanie w polskich mediach. Władze Jagiellonii Białystok postanowiły wystosować oświadczenie za pośrednictwem swojej strony internetowej, w którym odniosły się do słów wypowiedzianych przez Szewda.

Oświadczenie:

Od początku do końca Sebastian Rajalakso mocno mija się z prawdą, wprowadzając czytających w błąd, a jednocześnie przedstawiając nasz Klub w bardzo złym świetle. Były zawodnik uskarża się na metody treningowe prowadzonego wówczas przez Piotra Stokowca zespołu, który bardzo zabiegał o pozyskanie szwedzkiego pomocnika po niezłym w jego wykonaniu sparingu z Arką Gdynia. Treningi w trakcie zimowego okresu przygotowawczego nazywa „chorymi”. Każdy chyba doskonale zdaje sobie sprawę z charakterystyki okresów przygotowawczych i wysokich obciążeń wiążących się z tym okresem. Zawodnicy przede wszystkim, przynajmniej tak nam się wydawało.
[…]
Wywiad, który ukazał się w kwietniu w szwedzkim „Aftonbladet” zawiera więcej nieprawdy, niż prawdy. Do zweryfikowania większości tych rewelacji wystarczy porównanie słów Szweda z zapisami wyników drużyny rezerw czy też składami pierwszego zespołu na mecze, w których sam zainteresowany już nie łapał się do składu.