Ekstraklasa ogłosiła terminarz rozgrywek na sezon 2020/21. Start 22 sierpnia
27.07.2020

W poniedziałek ogłoszono terminarz ekstraklasy w sezonie 2020/21. Wyjątkowo krótka przerwa między rozgrywkami.

Rozgrywki 2019/20 ekstraklasy zostały zakończone przed tygodniem, natomiast kolejny sezon polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej wystartuje już 22 sierpnia. Oznacza to, że przerwa dla piłkarzy i sztabów potrwa zaledwie miesiąc. Finałowa kolejka sezonu 2020/21 jest zaplanowana na 19 maja.

Inna formuła rozgrywek

Ważną zmianą jest rezygnacja z formuły 37 serii gier. Ze względu na napięty terminarz zapadła decyzja, że odbędzie się wyłącznie 30 kolejek. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie zdegradowana zostanie tylko 1 drużyna, ponieważ za rok liga będzie liczyć 18 zespołów. W najbliższych dniach wyjaśni się, kto awansuje do ekstraklasy poprzez baraże. Do rywalizacji przystąpią Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica, a także Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Terminarz

Kolejka 1 – 22 sierpnia 2020

zwycięzca baraży – Lechia Gdańsk
Cracovia – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Legia Warszawa
Wisła Płock – Stal Mielec
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Kolejka 2 – 29 sierpnia 2020

Zagłębie Lubin – zwycięzca baraży
Lech Poznań – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
Stal Mielec – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław

Kolejka 3 – 12 września 2020

zwycięzca baraży – Piast Gliwice
Cracovia – Stal Mielec
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

Kolejka 4 – 19 września 2020

Zagłębie Lubin – Cracovia
Lech Poznań – zwycięzca baraży
Lechia Gdańsk – Stal Mielec
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Wisła Płock

Kolejka 5 – 26 września 2020

Cracovia – Raków Częstochowa
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Stal Mielec – Piast Gliwice
Wisła Płock – zwycięzca baraży

Kolejka 6 – 3 października 2020

zwycięzca baraży – Legia Warszawa
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Wisła Płock
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Cracovia

Kolejka 7 – 17 października 2020

Cracovia – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – zwycięzca baraży
Stal Mielec – Wisła Kraków
Wisła Płock – Śląsk Wrocław

Kolejka 8 – 24 października 2020

zwycięzca baraży – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Cracovia
Piast Gliwice – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Stal Mielec
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

Kolejka 9 – 7 listopada 2020

Cracovia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa – Wisła Kraków
Stal Mielec – zwycięzca baraży
Wisła Płock – Pogoń Szczecin

Kolejka 10 – 21 listopada 2020

zwycięzca baraży – Wisła Kraków
Cracovia – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Stal Mielec
Lech Poznań – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Kolejka 11 – 28 listopada 2020

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa – zwycięzca baraży
Stal Mielec – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Cracovia

Kolejka 12 – 5 grudnia 2020

Cracovia – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – zwycięzca baraży
Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin – Stal Mielec
Wisła Płock – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

Kolejka 13 – 12 grudnia 2020

zwycięzca baraży – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Cracovia
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok
Stal Mielec – Lech Poznań
Wisła Kraków – Legia Warszawa

Kolejka 14 – 19 grudnia 2020

Cracovia – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Stal Mielec
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – zwycięzca baraży

Kolejka 15 – 6 lutego 2021

zwycięzca baraży – Cracovia
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin
Stal Mielec – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Piast Gliwice

Kolejka 16 – 13 lutego 2021

Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – zwycięzca baraży
Legia Warszawa – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Cracovia
Stal Mielec – Wisła Płock
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

Kolejka 17 – 20 lutego 2021

zwycięzca baraży – Zagłębie Lubin
Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Kolejka 18 – 27 lutego 2021

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Wisła Płock
Piast Gliwice – zwycięzca baraży
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
Stal Mielec – Cracovia
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

Kolejka 19 – 6 marca 2021

zwycięzca baraży – Lech Poznań
Cracovia – Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

Kolejka 20 – 13 Marca 2021

zwycięzca baraży – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Cracovia
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Kolejka 21 – 20 marca 2021

Cracovia – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Legia Warszawa – zwycięzca baraży
Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Płock – Raków Częstochowa

Kolejka 22 – 3 kwietnia 2021

zwycięzca baraży – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Cracovia
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Stal Mielec
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

Kolejka 23 – 10 kwietnia 2021

Cracovia – Lech Poznań
Górnik Zabrze – zwycięzca baraży
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków
Stal Mielec – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Piast Gliwice

Kolejka 24 – 17 kwietnia 2021

zwycięzca baraży – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Wisła Kraków – Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Kolejka 25 – 21 kwietnia 2021

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Legia Warszawa – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Lech Poznań
Stal Mielec – Zagłębie Lubin
Wisła Kraków – zwycięzca baraży
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

Kolejka 26 – 24 kwietnia 2021

zwycięzca baraży – Raków Częstochowa
Cracovia – Wisła Płock
Jagiellonia Białystok – Stal Mielec
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Kolejka 27 – 1 maja 2021

zwycięzca baraży – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław
Stal Mielec – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Cracovia

Kolejka 28 – 8 maja 2021

Cracovia – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Stal Mielec
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin – zwycięzca baraży
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Kolejka 29 – 12 maja 2021

zwycięzca baraży – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Piast Gliwice
Stal Mielec – Legia Warszawa
Wisła Kraków – Lech Poznań

Kolejka 30 – 16 maja 2021

Cracovia – zwycięzca baraży
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Stal Mielec

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO