Trzy lata i koniec. Michał Masłowski odchodzi z HNK Gorica
27.07.2020

Polski pomocnik po latach spędzonych w Chorwacji zmieni pracodawcę. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zagra ponownie w ekstraklasie?

Przed 2 dniami zakończył się sezon zasadniczy w chorwackiej ekstraklasie. Drużyna HNK Gorica prowadzona przez Valdasa Dambrauskasa zakończyła rozgrywki na 6. miejscu w tabeli. Niestety, zespołowi Litwina nie udało się zająć miejsca gwarantującego udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

Ponownie w ekstraklasie?

Chorwacki klub potwierdził, że nie przedłuży umowy z Michałem Masłowskim. Ofensywny pomocnik spędził w Goricy niemal 3 lata. Należy się spodziewać, że w najbliższych dniach rozpoczną się medialne spekulacje na temat jego ewentualnego powrotu do Polski.

Były reprezentant

30-latek wystąpił w 22 spotkaniach ligowych w ostatnim sezonie, w których strzelił 2 gole i zanotował 3 asysty. Przez pewien okres w Chorwacji jego kolegą z drużyny był Łukasz Zwoliński. Masłowski w przeszłości występował w takich klubach, jak między innymi Legia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz, czy Piast Gliwice. Jest także 3-krotnym reprezentantem Polski. Serwis “Transfermarkt.de” wycenia go obecnie na kwotę 800 tys. euro.