Mircea Lucescu zrezygnował z posady trenera Dynama Kijów
27.07.2020

Za pośrednictwem “Gsp.ro” Mircea Lucescu zrezygnował z posady trenera Dynama Kijów. Funkcję tę objął cztery dni temu.

Kończy się krótka przygoda utytułowanego trenera z klubem ze stolicy Ukrainy. Trener poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem “Gsp.ro”, ogłaszając swoją rezygnację z prowadzenia klubu.

Powód

Lucescu wydał specjalne oświadczenie we wspomnianym “Gsp.ro”, poruszając powody rezygnacji ze stanowiska, w których opowiada między innymi, że nie może zaakceptować sytuacji, kiedy to fani działają na jego niekorzyść. Przyjście Rumuna do klubu z Kijowa nie było najlepszą informacją dla kibiców tego zespołu, ponieważ Lucescu w przeszłości prowadził konkurencyjną drużynę Szachtara Donieck, z którą święcił wielkie sukcesy. Za jego pobytu “pomarańczowo-czarni” wygrali ośmiokrotnie rozgrywki ligowe na Ukrainie. Dodatkowo zdobył sześć razy puchar tego kraju, ale przede wszystkim triumfował w ostatniej edycji Pucharu UEFA w 2009 roku.

Nie znamy następcy

Dynamo Kijów nie poinformowało jeszcze oficjalnie o rozstaniu z trenerem Lucescu. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie następcą rumuńskiego szkoleniowca. Przygoda 74-latka z pewnością przejdzie do historii, gdyż jego pobyt w klubie ze stolicy Ukrainy trwał tylko cztery dni.