Oficjalnie: Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Widzewa Łódź
27.07.2020

Widzew Łódź zapewnił sobie awans do rozgrywek Fortuna 1 Ligi, ale pracy z zespołem nie będzie kontynuował Marcin Kaczmarek. O zakończeniu współpracy poinformowała oficjalna strona internetowa klubu. 

Widzew zakończył rozgrywki II ligi na drugim miejscu, awansując tym samym do wyższej ligi. W ostatnim spotkaniu przeciwko Zniczowi Pruszków “Łodzianie” przegrali u siebie 0:1. Po meczu rozgorzała dyskusja na temat stylu, w jakim zespół osiągnął cel.

Zwolnienie

Oficjalna strona internetowa klubu poinformowała o zakończeniu współpracy między klubem a trenerem Marcinem Kaczmarkiem. Z komunikatu możemy przeczytać:

“Ostatnie wyniki sprawiły jednak, że zespół z trudem utrzymał drugie miejsce w stawce. Cel, jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej, został zrealizowany, ale rezultaty poszczególnych meczów i dyspozycja sportowa drużyny w minionych tygodniach znacznie odbiegały od oczekiwań, dlatego zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem.”

Kariera

Marcin Kaczmarek trafił do Widzewa latem 2019 roku. Przejął drużynę po Zbigniewie Smółce. 46-latkowi udało się wywalczyć awans do I ligi, lecz nie poprowadzi zespołu w przyszłym sezonie. W łódzkim klubie osiągnął średnią 1,74 punktu na mecz.

Fot: Wikipedia