Stal Stalowa Wola jednak w 2. lidze? Farsa na niższym szczeblu rozgrywkowym
28.07.2020

Do bardzo kontrowersyjnej sytuacji może dojść w 2. lidze. Władze Stali Stalowa Wola próbują utrzymać się na tym szczeblu “przy zielonym stoliku”.

Przypomnijmy, że w końcowym rozrachunku Stal zajęła 15. miejsce w tabeli i w ten sposób została zdegradowana do 3. ligi. Do miejsca dającego utrzymanie podopiecznym Szymona Szydełko zabrakło 1 punktu.

Utrzymają się po spadku?

Władze klubu liczą, że jednak uda się utrzymać zespół na poziomie 2. ligi. Nadzieje pokładają w fakcie, że w przyszłym sezonie na tym szczeblu zagra nieparzysta liczba zespołów. Jeżeli Stal pozostałaby w lidze, to rywalizację podjęłoby 20 drużyn. Sprawą zajęła się Komisja ds. Nagłych PZPN. Decyzja odnośnie do tego, w której klasie rozgrywkowej zagra Stalówka, zostanie ogłoszona w najbliższych dniach. Oświadczenie postanowił wydać Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Komunikat związku:

Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że ewentualna korekta terminarza rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Gr. 4 na sezon 2020/2021 nastąpi po wydaniu decyzji Komisji ds. Nagłych PZPN w sprawie udziału klubu Stal Stalowa Wola w rozgrywkach II lub III Ligi w sezonie 2020/2021. Ewentualna informacja o zmianie terminarza rozgrywek III ligi gr. 4 na sezon 2020/21 zostanie podana do publicznej wiadomości najwcześniej w dniu 30.07.2020 r. (czwartek).