Stefano Pioli ściągnie do Milanu byłego podopiecznego? Agent Nikoli Milenkovicia negocjuje transfer na San Siro
28.07.2020

Formacja defensywna Milanu przed sezonem 2020/21 wymaga renowacji. “Rossoneri” zamierzają powalczyć o stopera Fiorentiny, Nikolę Milenkovicia.

Serb jest związany z obecnym klubem do 2022 roku i rzekomo nie zamierza ruszać się z Florencji. Według “La Gazzetta dello Sport” odmienne zdanie ma jego agent, który miał już podjąć negocjacje z mediolańskim klubem.

Milan poszukuje defensora

Poza Alessio Romagnolim oraz będącym w zaskakująco dobrej formie Simonem Kjaerem, Milan nie ma odpowiednich stoperów, aby zająć w przyszłym sezonie miejsce w czołowej czwórce Serie A. Ani Leo Duarte, ani Matteo Gabbia nie prezentują tak wysokiego poziomu. Transfer Milenkovicia mógłby rozwiązać na lata problemy w defensywie Milanu. Za transferem 22-latka miałby optować Stefano Pioli. Włoch współpracował z obrońcą w czasach, gdy prowadził ekipę “Violi”.

Paqueta w drugą stronę?

Milan może włączyć w transakcję Lucasa Paquetę. Brazylijczyk nie ma najwyższych notowań u trenera “Rossonerich”. Pomocnikiem zainteresowana jest właśnie Fiorentina, więc być może kluby dogadają się i wymienią zawodników wraz z dopłatą ze strony Milanu.