Serie A: David Silva trafi do S.S. Lazio?
28.07.2020

Sensacyjną informację podał hiszpański “AS”. Ich zdaniem Lazio próbuje negocjować kontrakt dla Davida Silvy. Piłkarz niedawno opuścił drużynę Manchesteru City.

Hiszpan w weekend rozegrał ostatnie spotkanie w barwach “The Citizens”. Jego zespół wygrał 5:0 z Norwich City. O odejściu 34-latka wiadomo było od pewnego czasu. Zawodnikowi po sezonie wygasła umowa wiążąca go z klubem.

Ikona

David Silva trafił do Manchesteru City latem 2010 roku, przechodząc z zespołu Valencii. Przez cały swój pobyt w drużynie “Obywateli” wystąpił w 434 spotkaniach, zdobywając 77 bramek oraz notując 140 asyst. Stanowił o sile klubu, z którym wygrał m.in. czterokrotnie tytuł Premier League czy też dwukrotnie Puchar Anglii. W ostatnim sezonie ligowym trafił do siatki sześć razy i zaliczył dziesięć asyst.

Włoski klub

Lazio w tegorocznych rozgrywkach Serie A jak do tej pory zajmuje czwartą pozycję, lecz w dalszym ciągu mogą wywalczyć wicemistrzostwo. O sile drużyny stanowi Ciro Immobile, który na ten moment zdobył 34 bramki w sezonie ligowym. Stoi przed szansą sięgnięcia po tytuł “Złotego Buta”.