Bytovia Bytów przegrywa na własnym stadionie. Odpada z walki o awans do rozgrywek Fortuna 1 Ligi
28.07.2020

W pierwszym spotkaniu barażowym o awans do rozgrywek Fortuna 1 ligi, MKS Bytovia Bytów podejmowała drużynę Resovii Rzeszów. 

Rozpoczęły się baraże o awans do pierwszej ligi. Zespoły, które zajęły miejsca 3-6, pozostają w walce o ostatnie premiowane miejsce. Czwarta Bytovia na własnym stadionie zmierzy się z piątą w tabeli drużyną Resovii. W spotkaniach ligowych tego sezonu raz padł remis, a w drugim meczu triumfowała drużyna z Bytowa.

Przebieg meczu

Już w 3. minucie padła bramka dla gości, lecz na ofsajdzie był Dawid Kubowicz. Pod koniec pierwszej połowy Bytovia miała szansę wyjść na prowadzenie. Jednak rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Bielawski. W drugiej części gry okazję miała Resovia, lecz po uderzeniu głową Zalepy, dobrze interweniował Gostomski. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem, więc w Bytowie mieliśmy dogrywkę. W niej padły jedyne bramki w tym spotkaniu. Najpierw drugą żółtą kartką otrzymał Memić, który faulował w polu karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Kamil Radulj. Jednak w drugiej części dogrywki z rzutu wolnego pięknego gola strzelił Daniel Feruga. Wynik nie uległ zmianie i mieliśmy rzuty karne. W nich lepsza okazała się drużyna Resovii i awansowała do finału baraży o 1 ligę.

Wynik

Bytovia Bytów – Resovia Rzeszów 1:1 (0:0), 6:7 rzuty karne

0:1 Kamil Radulj 95′

1:1 Daniel Feruga 107′

Bytovia: Gostomski; Deleu, Memić, Piekarski, Liberacki (100. Feruga), Ameyaw, Zawistowski, Lech (100. Rutkowski), Bielawski (78. Kwiatkowski), Giel, Czubak.

Resovia: Zapytowski; Kubowicz, Radulj, Domoń, Adamski, Antkowiak (49. Twardowski), Płatek, Krykun (103. Feret), Geniec (50. Kantor), Hebel (96. Dziubiński), Zalepa.