Marcin Cebula trafi do Rakowa Częstochowa. Zawodnik jest już po testach

28.07.2020

Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że do Rakowa Częstochowa trafi Marcin Cebula. Poprzednio piłkarz reprezentował barwy Korony Kielce. 

Od dłuższego czasu było wiadomo, że piłkarzem interesuje się wiele klubów PKO Ekstraklasy. Informował o tym Piotr Koźmiński z „Super Expressu”. Z kolei wspomniany Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego” podał informację, że zawodnik jest już po testach i jego nowym klubem będzie Raków, który miał pozostawić w pokonanym boju m.in. Śląska Wrocław czy Jagiellonię Białystok.

Kariera

Cebula jest wychowankiem Pogoni Staszów. Do Korony Kielce trafił w 2008 roku. Od tamtego czasu wystąpił w jej barwach w 150 spotkaniach, zdobywając w nich siedem bramek i notując dziesięć asyst. Ponadto ma na swoim koncie także występy w młodzieżowych kadrach narodowych (U-19, U-21). Korona Kielce nie zdołała utrzymać się w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Nowy klub

Z drugiej strony Raków Częstochowa ukończyły zmagania ligowe na dziesiątej pozycji. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna z pewnością może być zadowolony ze swojego sezonu, w której byli przecież beniaminkiem.