Ciro Immobile wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Polak nie sięgnie po Złotego Buta
29.07.2020

Ciro Immobile golem w meczu z Brescią wyprzedził Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta. Polak skończył sezon Bundesligi z 34. bramkami. Włoch zanotował dzisiaj trafienie numer 35.  

Snajper Lazio walczy również o trzeci w karierze tytuł króla strzelców Serie A. Na tym polu rywalizuje z Cristiano Ronaldo.

Fantastyczna forma

To prawdopodobnie najlepszy sezon w karierze włoskiego napastnika. Piłkarz poza początkowymi meczami po restarcie rozgrywek, utrzymywał bardzo wysoką formę, regularnie wpisując się na listę strzelców. Gdy Immobile poczuł na swoich plecach oddech Cristiano Ronaldo, strzelił cztery gole w ostatnich dwóch meczach i odskoczył rywalowi o tytuł najlepszego ligowego snajpera.

Wyprzedził Lewandowskiego

Dzięki odzyskaniu wysokiej formy na finiszu rozgrywek, Włoch wyprzedził również Roberta Lewandowskiego w walce o Złotego Buta. To kolejna zła informacja dla polskiego piłkarza. Wcześniej ogłoszono, że Złota Piłka za rok 2020 nie zostanie przyznana. W przypadku triumfu Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, Polak miałby szansę na wysokie miejsce w plebiscycie “France Football”.