Ruchy kadrowe Wisły Kraków. Curro Sanchez w drodze do klubu
30.07.2020

Zespół pod wodzą Artura Skowronka w nadchodzących rozgrywkach zamierza powalczyć o wyższe cele, niż tylko bezpieczne utrzymanie.

W czwartek potwierdzono kolejne ruchy personalne Wisły Kraków. W klubie zostaną na dłużej doświadczony Rafał Boguski, a także młodzi zawodnicy: Kamil Broda, Dawid Szot i Daniel Hoyo-Kowalski. Wcześniej sprowadzono napastnika Fatosa Beciraja.

Wzmocnienie ofensywy

Następnym wzmocnieniem Wiślaków może zostać Curro Sanchez. Według Pawła Hanejko z portalu “Transfery.info”, Hiszpan jest bliski gry w ekstraklasie. Jeżeli testy medyczne zaplanowane na piątek przejdą pomyślnie, to Sanchez złoży podpis pod umową. Ostatni okres spędził w CD Numancia na zapleczu LaLiga. Od tygodnia pozostaje zawodnikiem z kartą na ręku.

Ciekawe CV

24-latek w zakończonym sezonie rozegrał 34 spotkania ligowe, w których strzelił 13 goli i zaliczył 5 asyst. W sezonie 2015/16 zagrał 4 razy w barwach Sevilli na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W przeszłości grał dla reprezentacji Hiszpanii do lat 19, jego bilans to 2 bramki w 5 meczach. Sanchez preferuje grę na pozycji ofensywnego pomocnika, natomiast może występować także na skrzydle.