Oficjalnie: Waldemar Sobota piłkarzem Śląska Wrocław!

31.07.2020

Waldemar Sobota podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Doświadczony piłkarz związał się z klubem dwuletnią umową, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

33-latek tym samym powraca do Śląska po siedmiu latach. Zawodnik występował w tym klubie od 2010 do 2013 roku.

Lata gry poza Polską

Waldemar Sobota latem 2013 roku przeniósł się z Wrocławia do FC Brugge. W barwach tego klubu sięgnął po Puchar Belgii. Po dwóch latach piłkarz trafi do FC St. Pauli. W drugiej Bundeslidze rozegrał 141. spotkań, w których strzelił 13. bramek oraz zanotował 14. asyst. Wraz z końcem czerwca Sobota opuścił klub, stając się wolnym zawodnikiem.

Kolejne wzmocnienie Śląska

Sobota to kolejny piłkarz pozyskany przez klub z Wrocławia. Wcześniej do Śląska dołączyli m.in. Rafał Makowski, Mateusz Praszelik czy Patryk Janasik.