Prezes Aurelio De Laurentis nie pozostawił złudzeń. Arkadiusz Milik opuści Neapol?
31.07.2020

Zarządzający SSC Napoli udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi na temat przyszłości polskiego napastnika. Transfer do innego klubu lada moment?

Od wielu tygodni media nie ustają w spekulacjach na temat ewentualnego transferu Arkadiusza Milika. Głównym faworytem w wyścigu po podpis Polaka pozostaje Juventus. Prezes Aurelio De Laurentis w wywiadzie dla telewizji Sky wyraził swoją niechęć postawy, którą w ostatnim czasie prezentuje Milik.

Aurelio De Laurentis:

Proszę Milika, żeby przedłużył kontrakt, po czym on patrzy na mnie i nic nie mówi. Musi wziąć pod uwagę konsekwencje swojego działania. Powinien odejść z klubu, ale nikomu nie udzielę żadnych zniżek. Sprzedamy go temu klubowi, który zaoferuje najwyższą cenę. Jeśli nie będzie chętnego do wyłożenia odpowiedniej kwoty, Milik pozostanie w drużynie, ale nie będzie pierwszym wyborem trenera.

Cztery lata i koniec?

26-latek do Napoli trafił w sierpniu 2016 roku z Ajaksu Amsterdam. Zapłacono za niego wówczas kwotę odstępnego w wysokości 32 mln euro. Zagrał w 26 spotkaniach bieżącego sezonu Serie A, w których strzelił 11 goli. Do swojego bilansu doliczył także 3 bramki w 4 meczach Ligi Mistrzów.