Benevento Calcio: Marko Pjaca znalazł się na celowniku klubu?
01.08.2020

Włoskie “Corriere dello Sport” poinformowało, że na radarze beniaminka następnego sezonu Serie A – Benevento Calcio znajduje się Marko Pjaca. 

Drużyna prowadzona przez Filippo Inzaghiego po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech jest łączona z wieloma uznanymi zawodnikami. W przyszłym tygodniu powinniśmy ujrzeć oficjalne potwierdzenie transferu Kamila Glika. Jednak wydaje się, że kolejne przejścia do klubu z Benevento są tylko kwestią czasu.

Niespełniony talent?

Marko Pjaca to 25-letni zawodnik Juventusu. Do drużyny mistrza Włoch trafił w 2016 roku, przechodząc za kwotę 23 milionów euro z Dinama Zagrzeb. Jednak Chorwat nie zaliczył dobrej przygody w barwach “Starej Damy”. Trzykrotnie był wypożyczany do słabszego klubu. Dla Juve wystąpił tylko w 21 występach, zdobywając tylko jedną bramkę. Niebawem powinniśmy być świadkami jego odejścia z drużyny włoskiego hegemona.

Walka w Europie

Juventus po raz kolejny sięgnął po mistrzostwo Włoch. Jednak o wiele trudniej zapowiada się przygoda “Starej Damy” w Lidze Mistrzów. Drużynę prowadzoną przez Maurizio Sarriego czeka rewanżowe spotkanie z Olympique Lyon. Francuski klub wygrał pierwszy mecz u siebie 1:o. Juventus z pewnością jest w stanie odrobić stan rywalizacji, ale może okazać się to niebywale trudne.