Oficjalnie: Mikołaj Łabojko zawodnikiem Arki Gdynia
01.08.2020

Oficjalna strona internetowa Arki Gdynia poinformowała, że nowym zawodnikiem “żółto-niebieskich” został Mikołaj Łabojko. Poprzednio występował w barwach Ruchu Radzionków. 

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej klubu z Gdyni możemy przeczytać.

“Arka Gdynia zawarła umowę transferu definitywnego Mikołaja Łabojko z Ruchu Radzionków. Kontrakt zawodnika z naszym Klubem obowiązywać będzie do  30 czerwca 2023 roku.”

Poprzedni klub

Mikołaj Łabojko poprzednio występował w barwach trzecioligowego Ruchu Radzionków. W ciągu 1,5 roku gry dla tego zespołu wystąpił w 49 spotkaniach, zdobywając w nich sześć bramek oraz notując siedem asyst. Na ten dorobek złożyły się 43 mecze ligowe oraz 6 pucharowych. Piłkarz już wcześniej był na testach w Pogoni Szczecin, ale ostatecznie do transferu nie doszło.

Transfery

Dla Arki Gdynia był to szósty transfer przed nadchodzącym sezonem, w którym klub z Trójmiasta będzie występować na zapleczu PKO Ekstraklasy. Wcześniej zespół zasilili Mateusz Żebrowski, Kamil Mazek, Juliusz Letniowski, Daniel Kajzer oraz Szymon Drewniak. Jednak także kilku zawodników opuściło drużynę. Wśród nich jest m.in. Michał Nalepa.