Oficjalnie: Burak Yılmaz piłkarzem Lille OSC
01.08.2020

Lille OSC przez swoją stronę internetową potwierdziło transfer tureckiego piłkarza – Buraka Yılmaza, który poprzednio reprezentował Beşiktaşu JK.

Z francuskiego klubu odszedł wczoraj Victor Osimhen, który był niekwestionowaną gwiazdą zespołu. Jednak Lille OSC pozyskali już nowego napastnika – Buraka Yilmaza. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt.

Kariera

Co ciekawe jest to drugi zagraniczny klub dla doświadczonego tureckiego zawodnika. Wcześniej zdarzyło mu się występować w chińskim Beijing Sinobo Guoan. Jednak większość kariery spędził w zespołach ze swojej ojczyzny. W rozgrywkach Süper Lig ma na swoim koncie aż 323 występy, zdobywając w nich 187 bramek oraz notując 44 asysty. Dwukrotnie był królem strzelców tej ligi. Tyle samo ma także tytułów mistrzowskich w Turcji. Po oba te trofea sięgnął z drużyną Galatasaray SK.

Sezon

Lille OSC zajęło czwartą pozycję w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach Ligue 1. Tym samym klub zapewnił sobie udział w przyszłej edycji Ligi Europy. Burak Yılmaz będzie czwartym tureckim zawodnikiem w kadrze zespołu. Obok niego piłkarzami Lille są Yusuf Yazıcı, Ferhat Çoğalan i Zeki Çelik.