Atalanta pozyska Emmanuela Dennisa? Mógłby paść rekord transferowy klubu
01.08.2020

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Atalanta Bergamo coraz bardziej myśli o pozyskaniu środkowego napastnika. Na celowniku włoskiego klubu pojawił się Emmanuel Dennis występujący obecnie w FC Brügge. 

Atalanta Bergamo to jedna z rewelacji zarówno Serie A, jak i Ligi Mistrzów. W tych pierwszych rozgrywkach drużyna prowadzona przez Giana Piera Gasperiniego w dalszym ciągu ma szansę na wicemistrzostwo Włoch. Z kolei w Lidze Mistrzów w ćwierćfinale zmierzy się z Paris Saint-Germain. Atalanta znajduje się w teoretycznie łatwiejszej drabince tego turnieju.

Napastnik

Emmanuel Dennis urodził się w 1997 roku. Od lata 2017 roku jest zawodnikiem FC Brügge, do którego trafił z Zorii Ługańsk za kwotę 1,3 miliona euro. Nigeryjczyk w w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach Eerste klasse A pojawił się na murawie 20 spotkaniach, zdobył w nich pięć bramek oraz zanotował jedną asystę. Ponadto ma na swoim koncie dwa występy w dorosłej kadrze narodowej Nigerii.

Rekord transferowy?

Rekord wydanej kwoty za piłkarza Atalanty Bergamo wynosi obecnie 20,1 miliona euro, a owym transferem okazało się przyjście Luisa Muriela z Sevilli. Jednak wspomniany Di Marzio poinformował, że cena za Nigeryjczyka jest wysoka jak na standardy Atalanty. To oznacza, że możliwy jest ewentualny nowy rekord.