Chelsea poszukuje nowego bramkarza. Jednym z kandydatów Nick Pope
02.08.2020

Cierpliwość Franka Lamparda do Kepy Arrizabalagi najprawdopodobniej już się wyczerpała. Menedżer Chelsea poszukuje nowego golkipera.

Jak podaje angielski dziennik “Star Sunday”, londyńczycy mają zamiar złożyć ofertę za Nicka Pope’a. Bramkarz Burnley ma za sobą niezwykle udany sezon.

Szereg błędów

Kepa Arrizabalaga jest niesamowicie krytykowany przez brytyjskie media. Hiszpan praktycznie od początku przygody na Stamford Bridge nie spełnia pokładanych w nim nadziei. W ostatnich meczach sezonu Frank Lampard stawiał na 38-letniego Willy’ego Caballero. Ciężko o bardziej czytelny sygnał, że Kepa jest już praktycznie na wylocie.

15. czystych kont

Wobec prawdopodobnego odejścia Hiszpana, Chelsea jest zainteresowana sprowadzeniem Nicka Pope’a. Golkiper Burnely ma za sobą świetny sezon. Anglik zachował aż piętnaście czystych kont, o włos przegrywając rywalizację o Złotą Rękawicę z bramkarzem Manchesteru City, Edersonem. 28-latek jest związany kontraktem z Burnley do 2023 roku. Jest wyceniany przez portal “Transfermarkt” na 12 milionów euro.