Daniel Kvande łączony z transferem do Stali Mielec. Wzmocni defensywę?
02.08.2020

Beniaminek ekstraklasy szuka na rynku transferowym piłkarzy, którzy mogliby pomóc w utrzymaniu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Drużyna Stali Mielec, która wywalczyła bezpośredni awans z 1. ligi, do kolejnych rozgrywek przystąpi zupełnie odmieniona. Władze klubu postanowiły pożegnać się z trenerem Dariuszem Marcem. Pożegnano także Michała Żyro, Bartosza Nowaka, Adriana Paluchowskiego oraz Bartłomieja Kiełbasę.

Potrzebne transfery

Portal “Podkarpacielive.pl” informuje, że do zespołu, który objął Dariusz Skrzypczak, może dołączyć Daniel Kvande. Ostatni okres spędził w klubie Ranheim Football. Norweg jest nominalnym środkowym obrońcą. Jego umowa z dotychczasowym pracodawcą zakończy się 31 grudnia tego roku. W 2018 roku zainteresowanie nim wykazywał Śląsk Wrocław.

Z akademii Rosenborga

25-latek wystąpił w 25 meczach sezonu 2019/20 ligi norweskiej, w których strzelił 1 gola i zaliczył 1 asystę. Jest wychowankiem Rosenborga Trondheim, natomiast w swojej karierze grał także w barwach Byasen Toppfotball. W przeszłości Kvande zaliczył epizod w młodzieżowej reprezentacji Norwegii. Zanotował 2 występy w kadrze do lat 17. Serwis “Transfermarkt.de” wycenia defensora na kwotę 300 tys. euro.