Lech Poznań sięgnie po jeszcze jednego napastnika? Na celowniku Vitalie Damascan
02.08.2020

Zarządzający Lechem Poznań są wyjątkowo aktywni podczas trwającego okienka transferowego. Kolejorz zagrozi Legii w walce o mistrzostwo?

Drużynę prowadzoną przez Dariusza Żurawia opuścił najlepszy strzelec, Christian Gytkajer. Duńczyk zdecydował się na transfer do włoskiego AC Monza. Jego następcą w ataku Lecha ma zostać Mikael Ishak, który został sprowadzony z FC Nurnberg.

Sprowadzą rywala dla Szweda?

Okazuje się, że władze klubu polują na jeszcze jednego strzelca. Według informacji Piotra Koźmińskiego z “Super Expressu”, Lech kontaktował się z Torino FC w sprawie transferu Vitalie Damascana. W najbliższych dniach ma dojść do spotkania obu zainteresowanych stron. Jedną z możliwości jest kolejne wypożyczenie Mołdawianina, który ostatnio na tej samej zasadzie grał w Fortunie Sittard.

Reprezentant kraju

21-latek zagrał w 19 meczach przedwcześnie zakończonego sezonu Eredivisie, w których zdobył 6 bramek i 1 asystę. W Torino zadebiutował w rozgrywkach 2018/19 Serie A, zanotował 1 występ. Poprzednio występował także w Sheriffie Tyraspol oraz Zimbru Kiszyniów. Jego bilans w reprezentacji Mołdawii to 1 bramka w 14 spotkaniach. Obecna umowa Damascana obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Serwis “Transfermarkt.de” wycenia napastnika na 725 tys. euro.