Bramka Patryka Klimali. Celtic Glasgow rozgromił Hamilton Academical [WIDEO]
02.08.2020

Napastnik przypomniał się polskim kibicom. Wpisał się na listę strzelców w niedzielnym starciu Celtiku Glasgsow z Hamilton Academical.

Patryk Klimala dobrą dyspozycję prezentował już w przedsezonowych sparingach Koniczynek. W 1. kolejce szkockiej Premiership Celtic rozgromił zespół Hamilton w stosunku 5:1, natomiast Polak strzelił swojego debiutanckiego gola. Były zawodnik Jagiellonii Białystok pojawił się na murawie w 86. minucie, zastąpił Ryana Christiego.

Pogrom na starcie rozgrywek

Drużyna z Glasgow rozpoczęła strzelanie już w 20. minucie za sprawą Odsonne Edouarda. 11 minut późnej Jeremie Frimpong podwyższył wynik. 180 sekund później bramkę kontaktową dla Hamilton zdobył Scott Martin. Po przerwie podopieczni Neila Lennona nie pozostawili złudzeń rywalowi. Edouard skompletował hattricka po bramkach w 49. i 53. minucie. Wynik w 90. minucie na 5:1 ustalił Klimala, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. Przy jego trafieniu asystował Christopher Jullien.

Celtic Glasgow – Hamilton Academical 5:1 (2:1)

1:0 Odsonne Edouard 20′

2:0 Jeremie Frimpong 31′

2:1 Scott Martin 34′

3:1 Odsonne Edouard 49′

4:1 Odsonne Edouard 53′

5:1 Patryk Klimala 90′