Lionel Messi zostawi FC Barcelonę?! Inter Mediolan kusi ogromnymi zarobkami
02.08.2020

To byłby bezdyskusyjnie największy hit bieżącego okresu transferowego. Jaka jest szansa, że Lionel Messi opuści drużynę z Camp Nou?

Ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której kapitan i lider odszedłby z Barcelony. Należy jednak dopuszczać taką ewentualność ze względu na sytuację, która od wielu miesięcy panuje w klubie z Katalonii.

Włosi oferują kolosalne pieniądze

Messi jest związany z Barceloną wyłącznie do 30 czerwca 2021 roku. Od dłuższego czasu spekuluje się na temat przyszłości Argentyńczyka, który nie wyraża chęci przedłużenia obecnej umowy. Jak podaje “La Gazetta dello Sport”, bieżącą sytuację skwapliwie chcą wykorzystać władze Interu Mediolan. Według źródła, wicemistrz Włoch jest w stanie zaoferować Messiemu 4-letni kontrakt z niebotycznymi zarobkami na poziomie 50 mln euro netto rocznie.

Marotta nie zaprzecza

Symbol drużyny mógłby odejść po 20 latach spędzonych w barwach Dumy Katalonii. W ostatnim sezonie rozegrał 33 spotkania LaLiga, w których strzelił 25 goli i zaliczył 22 asysty. Giuseppe Marotta w wywiadzie udzielonym telewizji “DAZN” nie wykluczył takiej możliwości. “Jeżeli pojawi się taka okazja, to chcielibyśmy ją wykorzystać.” – stwierdził dyrektor sportowy Interu.