Padł rekord! Wynik 46:0 na szczeblu okręgowego Pucharu Polski
02.08.2020

Do niespotykanego zdarzenia doszło w niedzielnym meczu. Drużyny z niskiego szczebla rozgrywkowego w szczególny sposób zapisały się w historii.

Warto przypomnieć, że dotychczas najwyższy wynik w historii oficjalnych rozgrywek w Polsce należał do KS-u Chełmek, który w 2014 roku w stosunku 35:0 pokonał zespół ŁKS-u Skidzień.

Rekord w oficjalnym meczu

Ten rekord został znacznie pobity w niedzielnym spotkaniu w ramach rundy wstępnej wielkopolskiego Pucharu Polski. Drużyna TSP II Winogrady Poznań rozgromiła 46:0 klub o nazwie Big Show FC Poznań, który wystąpił w roli gospodarza tego starcia. Co ciekawe, poprzedni rekordziści swój wynik ustanowili również w meczu rozgrywanym w ramach okręgowego pucharu.

Grali na wynik?

O niecodziennym zdarzeniu informował na Twitterze Radosław Rzeźnikiewicz z portalu “Kartofliska.pl”. Jak podał, na 25 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego padło już 38 bramek. W mediach społecznościowych piłkarze przegranej drużyny nie ukrywali radości ze swojego osiągnięcia. “MAMY TO!!!!! REKORDY POBITE! OFICJALNIE JESTEŚMY NAJGORSI NA ŚWIECIE!” – napisano na Facebooku Big Show FC.